Účet na allegro.pl Vám rádi a bezplatně můžeme založit my. Pokud  máte zájem, napište nám. V podstatě uděláme toto : založíme zcela nový email a k němu založíme allegrový účet. Poté Vám přepošleme všechny přístupové údaje a Vy si jen změníte hesla, případně zkontrolujete nebo doplníte adresu, telefonní číslo atd. Pokud se  však do toho chcete pustit sami, s návodem níže to není nic těžkého.

1. K registraci na polském portálu allegro.pl budete potřebovat emailovou adresu. Tato adresa NESMÍ být totožná s emailem, který jste  v minulosti používali nebo používáte u Vašeho konta na  aukro.cz. Po oddělení aukro.cz od allegro.pl totiž došlo k paradoxní situaci : allegro si všechny aukrové účty s emaily nechalo v databázi, ale zároveň k nim už neumožní přístup, protože byly vytvořeny na aukru, a to už není součástí allegra. Budete si tedy muset založit novou emailovou adresu.

2. Máte-li email, můžete přistoupit k vlastní registraci. Na hlavní stránce www.allegro.pl najděte tlačítko „załóż konto“.

 

3. Otevře se Vám tato tabulka :

 

Vyplníte email, vyberete si heslo, vyplníte datum narození (aby bylo jasné, že jste plnoletí), zaškrtnete políčko, že jste se seznámili s pravidly allegro.pl (totožná s dosavadními pravidly aukro.cz) a že nejste robot. Kliknete na „Zakładam konto“ a hotovo.

4. Zobrazí se Vám okénko s výzvou, abyste svoji registraci potvrdili přes odkaz v emailu, který Vám během chvilky dojde. Bude vypadat takto :

 

A email, který Vám přijde, přibližně takhle :

 

Kliknete na oranžové tlačítko  v emailu a Váš účet na allegro.pl je vytvořen :

 

Můžete začít nakupovat („Rozpocznij zakupy“).

5. Nicméně ještě bude nutné do nově vytvořeného profilu doplnit několik údajů. Můžete to udělat později, ale doporučujeme to provést hned, aby Vás s tím  allegro později nezdržovalo.

Především musíte doplnit jméno, adresu a telefon : nahoře v černé liště vpravo kliknete na „moje allegro“. Z nabídky moje zakupy / moja sprzedaż/ moje konto trochu níže v šedém pásu vyberete záložku moje konto a vlevo ve svislém seznamu kliknete na příkaz Dane konta allegro. To znamená údaje účtu na allegro.pl. Za příkazem je znak klíče, stránka je tedy zabezpečená a Vy se budete muset znovu přihlásit (zatím bude Vaším přihlašovacím jménem Váš email a heslem, to, které jste si před chvílí zvolili při registraci). Otevře se Vám takováto stránka :

 

Do kolonek je třeba vyplnit požadované podobně jako na obrázku. Doporučujeme vyplnit nejdříve město (miejscowość) a zemi (kraj) a až pak poštovní směrovací číslo (kod pocztowy). Pokud to uděláte obráceně, bude systém předpokládat polské PSČ a nahlásí chybu (zobrazí se červeným křížkem). Potvrdíte kliknutím na Dalej vpravo dole. Pokud narazíte na problém (hláška Przy registracji wystapił bląd)  raději zadejte údaje bez háčků a čárek, zdá se, že polský web českou interpunkci neumí zpracovat.

Poté si můžete přepnout na druhou záložku „Login“ a nastavit si, jakou chcete mít na allegru přezdívku. Pak se už budete moci přihlásit tímto zvoleným jménem (anebo emailem).

6. A nyní už nezbývá než do hlavního vyhledávacího okna nahoře na stránce (s nápisem czego szukasz) napsat naši polskou přezdívku centrala-c  a vpravo ze seznamu vybrat až předposlední možnost dole uživatel (użytkownicy), enter…..

 

a hotovo, jste u nás (naše aukce se zobrazí po přepnutí na záložku „Sprzedaję“) :

 

Pokud u nás něco vydražíte, cenu Vám přepočítáme aktuálním kurzem na české koruny (eura), zaplatíte převodem do české (slovenské) banky a budete platit obvyklý poplatek za dopravu po Čechách, tedy 129 Kč. V tomto ohledu se pro Vás nic nezmění.